Club Show 2021-1

Springerklubbens Club Show 2021-10-23–24   BÅLSTA
(44 hanar + 53 tikar + 38 valpar anmälda)

Domare: Annika Ulltveit-Moe 
Fotograf: Veronica Forsberg, se album Club Show 2021 här → 
Tack för att ni kom till  Springerklubben Club Show 2021 

BIS Valp: Diamondback & BIS-2 valp: Goldmoore’s Royal Connection
Bästa Valp I: Goldmoore’s Royal Connection & Hoffedalens Kava
Valpklass I hanar: Bästa Valp I (7)
1. Goldmoore’s Royal Connection
2. Art-Wave’s Last Man Standing
3. Astrospring’s Walker
4. Goldmoore’s I Deserv It
OPL
Hoffedalens Karloz
Wilmios Ready Steady Go
Valpklass I tikar:   (10)
1. Hoffedalens Kava
2. Hoffedalens Katja
3. Astrospring’s Vestra
4. Big Brazzel Love Of My Life
OPL
Dorph-Diamond’s Lesedi Of North
Plumridge Celta Vigo
Bästa Valp II: Diamondback & Brandline’s Lucky Charm
Valpklass II hanar: Bästa Valp II, BIS  (9)
1. Diamondback
2. Mountjoy Husky Hugo
3. Quality Design Watch Me Catch Fire
4. Mountjoy Hairy Hannes
OPL
Quality Design Want Cotton Romance
Quality Design We Used To Dance To
Rippeboets Enrique Mendoza





Valpklass II tikar:   (12)
1. Brandline’s Lucky Charm
2. Zkatans Miss N Cash
3. Big Brazzel Knock Out
4. Mountjoy Heartly Hannah
OPL
Rippeboets Estrella Galicia
Springdust’s Neat And Tidy
Belgarbo’s Kronborg Slott
Lordsett Pina Colada
Mountjoy Honesty Hedda
Mountjoy Helpful Heidi
Quality Design Warm Champange
Rippeboets Xarel-Lo
Rosettasweet’s Fröken Gullviva
BIR Junior: Art-Wave’s King Of Pop & BIM Junior: Barecho Victoria’s Secret
Juniorklass hanar: Bästa Junior  (9)
1. Art-Wave’s King Of Pop
2. Barecho Use Me Now
3. Cocoline On A Mission
4. Hoffedalens James
OPL
Barecho Way To The Stars
Hoffedalens Jozef
Mountjoy Genial Gilbert
Quality Design Viking Voyages
Zkatans Jolly Jumper
Juniorklass tikar:   (8)
1. Barecho Victoria’s Secret
2. Lelica’s White Shadow
3. Art_Wave’s Bells Are Ringing
4. Mountjoy Glorious Greta
OPL
Art-Wave’s Marchioness
Hoffedalens Jazza
Lost’n Found Karakin
Rosettasweet’s Fröken Kanel
Unghundsklass hanar:   (12)
1. Belgarbo’s J-37 Viggen
2. Cloette’s Ain’t Done Nothing
3. Daenerys Last Of The Starks
4. Big Brazzel Dolce Gabbana
OPL
Mountjoy Eligible Ecco
Quality Design The Sky Is The Limit
Rippeboet’s Mr Selfridges
Unghundsklass tikar:   (8)
1. Cloette’s Ain’t No Saint
2. Barecho The Best Of Me
3. Searoads Keep Your Prosecco Please
4. Cloette’s Ain’t She Sweet
OPL
Belgarbo’s Jas 39-Gripen
Mountjoy Faithful Fanny
Three Hill’s Zweet Angel
BIR Jakt: CH Adamant’s Over The Moon & BIM Jakt: CH Finnlidens His Majesty
Jaktklass hanar:   (2)
1. Finnlidens His Majesty
2. Cool Moon Avendesora Poland
3. 
4. 
Jaktklass tikar: Bästa Jakt  (5)
1. Adamant’s Over The Moon
2. Mountjoy Veracious Velvet
3. Mountjoy Unclouded Unity
4. Mountjoy Charming Cayenne
Öppenklass hanar:   (13)
1. Barecho On Stadge Again
2. Astrospring’s Triton
3. Art_Wave’s Bagpipes And Drums
4. Big Brazzel Zuper Smashing
OPL
Belgarbo’s Graffias
Belgarbo’s Hofsjökul
Cloette’s Ain’t No Doubt
Hoffedalens Goliath
Mountjoy Facetious Fabian
Obery’s Enough Is Enough
Quality Design Only Here For Love
Rippeboet’s Magic Rapid Wien
Glamory Ginger Ale

Öppenklass tikar:   (17)
1. Goldmoore’s She Belongs To Me
2. Art-Wave’s Pop The Question
3. Yes Mans Daddys Girl At Barecho
4. Cloette’s Sorry Not Sorry
OPL
Baggbo Babydoll
Barecho Mis Knowitall
Cloette’s Lucky Feeling
Hoffedalens Harriet
Hoffedalens Hedda
Hoffedalens Inez
Lost’n Found Heart Of Gold
Mountjoy Blooming Becca
Mountjoy Dignified Denise
Rosettasweet’s Lady Isolde
Zkatans Heavens Fantasy
Championklass hanar:   (6)
1. Art-Wave’s Cash In Hand
2. Adamant’s Don’t Stop Me Now
3. Melverly Top Scorer
4. Lizziards Valentino
OPL
Lizziardhs It’s Now Or Never




Championklass tikar:   (10)
1. Adamant’s Keep The Dreams Going On
2. Goldmoore’s Pardon Me
3. Barecho Jackpot Joy
4. Cloette’s Couldn’t Care Less
OPL
Barecho Whirl Of Luck
Lady Marmalade Tamaam
Lizziardhs Victory Bronze Mist
Wilmio’s Key To Unlock My Heart
Winton State Of Grace
Zkatans Mystar Fighter
BIR Veteran: CH Barecho Play Now Pay Later & BIM Veteran: CH Lizziardhs Abberfeldy
Veteranklass hanar: Bästa Veteran  (3)
1. Barecho Plat Now Pay Later
2. Goldmoore’s Hold The Line
3. Mountjoy Scallywag Sam
4.
Veteranklass tikar:   (5)
1. Lizziardhs Abberfeldy
2. Astrospring’s Omega
3. Big Brazzel Hot And Wild
4. Hoffedalens Fia
BIR: CH Adamant’s Over The Moon & BIM: CH Art-Wave’s Cash In Hand
Bästa Hane & BIM
1. Ch Art-Wave’s Cash In Hand
2. CERT CHAMPIONAT Adamant’s Don’t Stop Me Now
3. R-CERT Art-Wave’s King Of Pop
4. Barecho On Stage Again
Bästa Tik & BIR
1. Ch Adamant’s Over The Moon
2. CERT Goldmoore’s She Belongs To Me
3. R-CERT Art-Wave’s Pop The Question
4. Adamant’s Keep The Dreams Going On
Bästa Avelsgrupp: CH Cloette’s Couldn’t Care Less
Bästa Avelsklass
1. Cloette’s Couldn’t Care Less
2.
3.
4.
Bästa uppfödargrupp: Kennel Barecho
Bästa Uppfödarklass
1. Kennel Barecho, Helene & David Björkman & Jenny Andersson
2. Kennel Art-Wave’s, Jens Karlsson
3. Kennel Cloette’s, Lotta Glantz
4. Kennel Mountjoy, Monica Jansson