Resultat utställning 2020

Resultat och foto på BIR & BIM skickas till: webbmaster@springerklubben.org Tack! 

Reservation för ev. skrivfel och liknande

tillbaka


Samtliga länsklubbsutställningar ställs in till och med 31 augusti 2020 p.g.a Corona-viruset. Läs mer här


— BILD SAKNAS —

SSRK Moheda 2020-03-01 Domare: Bertil Lundgren (26 vuxna &  valpar)

Bästa hane & BIM

  1. CERT Timanka’s Expensive Money
  2. R-CERT Art-Wave’s Bagpipes And Drums
  3. Ch Lizziardhs Valentino
  4. Lizziardhs It’s Now Or Never

Bästa tik & BIR

  1. Ch Sieger’s Never Walk Alone
  2. Ch Lizziardhs Aberfeldy
  3. Ch Lizziardhs Victory Bronze Mist
  4. Ch Zkatans Mystar Fighter
  5. CERT Charlescroft Rogue
  6. R-CERT Art-Wave’s Her Royal Highness
  • Bästa Valp I:
  • Bästa Valp II:
  • Bästa Jakt: Ljungstorps Chemin De Fer
  • Bästa Veteran: Big Brazzel Ivory White
  • Bästa Avelsgrupp:
  • Bästa Uppfödargrupp:

SSRK Mjölby 2020-02-01 Domare: Filip Johnsson (33 vuxna & 11 valpar)

Bästa hane & BIR & BIS-2

  1. Ch Barecho Bring The Gold
  2. CERT Art-Wave’s Bagpipes And Drums
  3. R-CERT Big Brazzel Zuper Smashing
  4. Ch Big Brazzel Knight Rider

Bästa tik & BIM & BIM/BIS-1

  1. Ch Barecho Bling Bling No Way
  2. CERT Art-Wave’s Her Royal Highness
  3. R-CERT Winton State Of Grace
  4. Ch Big Brazzel Born To Win
  • Bästa Valp I:
  • Bästa Valp II: BIS-1 Barecho Must Be Gold
  • Bästa Jakt:
  • Bästa Veteran: Ch Big Brazzel Hot Sensation
  • Bästa Avelsgrupp: BIS-2 Ch Mountjoy Scurry Simon
  • Bästa Uppfödargrupp: BIS-3 Kennel Barecho

SSRK Kumla 2020-01-18 Domare: Alenka Pokorn, Slovenien (39 vuxna + 12 valpar)

Bästa hane & BIR & BIS-1

  1. Ch Barecho You Rock My World
  2. CERT Sieger’s You’re My Hero
  3. R-CERT Springdust’s Guiding Hermes
  4. Ch Cool Moon Avendesora Poland

Bästa tik & BIM

  1. Ch Mountjoy Painted Peggy
  2. Ch Fire’n Ice Rhythm Divine
  3. Ch Barecho Bling Bling No Way
  4. CERT CHAMPIONAT Goldmoore’s Pardon Me
  5. R-CERT Big Brazzel Rockabye Baby
  • Bästa Valp I: BIS-1 Tea For Two Tamaam
  • Bästa Valp II: BIS-2 Barecho Miss Knowitall
  • Bästa Jakt: Ch Cool Moon Avendesora Poland
  • Bästa Veteran: BIS-2 Ch Mountjoy Painted Peggy
  • Bästa Avelsgrupp:
  • Bästa Uppfödargrupp: BIS-2 Kennel Mountjoy

SKK Göteborg Int. 2020-01-04 Domare: Benny Blidh Von Schedvin (29 vuxna + 5 valpar)

Bästa hane & BIM

  1. CACIB Ch Barecho Bring The Gold
  2. R-CACIB Ch Lizziardhs Valentino
  3. Ch Big Brazzel Right Look Of Love
  4. CERT CHAMPIONAT Stormbird’s Czech Me Out
  5. R-CERT Lizziardhs It’s Now Or Never

Bästa tik & BIR

  1. CERT Barecho Jackpot Joy
  2. CACIB Ch Barecho Bling Bling No Way
  3. R-CACIB Ch Linmoor Hera
  4. Ch Barecho U Must Be The One
  5. R-CERT Zkatans Heavens Fantasy
  • Bästa Valp: Barecho Noblesse Oblige
  • Bästa Veteran: Ch Barecho Glint Of Gold 
  • Bästa Avelsgrupp: 
  • Bästa Uppfödargrupp: BIS-2 Kennel Barecho

SKK Göteborg 2020-01-03 Domare: Zeferino Silva, Portugal ( 29 vuxna + 8 valpar)

Bästa hane & BIM

  1. Ch Astrospring’s Orion
  2. Ch Barecho Bring The Gold
  3. Ch Barecho You Rock My World
  4. Ch Lizziardhs Valentino
  5. CERT Lizziardhs It’s Now Or Never
  6. R-CERT Astrospring’s Satellit

Bästa tik & BIR & BIG-2

  1. CERT Winton State Of Grace
  2. Ch Barecho Glint Of Gold
  3. Ch Barecho Whirl Of Luck
  4. Ch Barecho Bling Bling No Way
  5. R-CERT Zkatan’s Heavens Fantasy
  • Bästa Valp: Sieger’s Sweet Love Of Mine
  • Bästa Veteran: Ch Barecho Glint Of Gold
  • Bästa Avelsgrupp:
  • Bästa Uppfödargrupp: Kennel Barecho