Resultat utställning 2023

Reservation för ev. skrivfel och liknande

tillbaka

Resultat och foto på BIR & BIM skickas till:  webbmaster@springerklubben.org Tack!


SSRK Kumla 2023-01-21 Domare: Jan Roger Sauge (55+8)

Bästa Hane & BIM & BIM/BIS-2

  1. Ch Big Brazzel Dolce Gabbana
  2. Ch Big Brazzel Grand Slam
  3. CERT CHAMPIONAT Springdust’s Guiding Hermes
  4. R-CERT Favours Daredevil

Bästa tik & BIR & BIS-2

  1. Ch Lady Marmalade Tamaam
  2. CERT Melverly White Dee
  3. R-CERT Florentin Lorenza Buxusson
  4. Big Brazzel Makes People Talk
  • Bästa valp I: BIS-2 Melverly Stage Stello 
  • Bästa valp II:
  • Bästa junior: BIS-2 Florentin Lorenza Buxusson
  • Bästa jakt: BIS-1 Mountjoy Charming Cayenne 
  • Bästa veteran: BIS-1 Melverly White Dee 
  • Bästa avelsgrupp: 
  • Bästa uppfödargrupp: BIS-1 Kennel Big Brazzel

SKK Göteborg 2023-01-08 Domare: Lotte Jörgensen, DK (46+2)

Bästa hane & BIR

  1. Ch Sieger’s Easter Day
  2. Ch Barecho On Stage Again
  3. CERT Barecho Can’t Beat A Curry
  4. R-CERT Sieger’s Money Money Money

Bästa tik & BIM

  1. Ch Barecho Jackpot Jay
  2. Ch Trimere Taylor Swift
  3. CERT Sieger’s Superstitious
  4. R-CERT Sieger’s Never Forget Me
  • Bästa Valp: Rosettasweet’s Fröken Ask
  • Bästa Junior: Sieger’s Superstitious
  • Bästa Veteran: Ch Art-Wave’s Arts And Crafts
  • Bästa Avelsgrupp:
  • Bästa Uppfödargrupp: Kennel Barecho

SKK Göteborg Int. 2023-01-07 Domare: Geir Flyckt-Pedersen, USA (49+3)

Bästa hane & BIM

  1. CACIB Ch Sieger’s Easter Day
  2. R-CACIB CERT Barecho Can’t Beat A Curry
  3. Ch Barecho You Rock My World
  4. R-CERT Sieger’s Money Money Money

Bästa tik & BIR & BIG-4

  1. CACIB Ch Winton State Of Grace
  2. R-CACIB CERT Beeline Run To The Sun
  3. Ch Barecho Jackpot Jay
  4. R-CERT Astrospring’s Wave
  • Bästa Valp: Barecho I Do I Do I do
  • Bästa Junior: CACIB-J Springdust’s Pure Emotion
  • Bästa Veteran: CACIB-V Ch Art-Wave’s Arts And Crafts
  • Bästa Avelsgrupp:
  • Bästa Uppfödargrupp: BIS-2 Kennel Barecho